Конізація шийки матки

Август 17, 2019

Є безліч усталених міфів у медицині, які «культивуються» пацієнтами та лікарями. Один із них — про шкоду конізації для шийки матки, про неможливість завагітніти й народити після такої операції. Конізація може бути різною.
Обсяг видалених тканин за різних діагнозів, різних локалізацій і розмірів дисплазії може дуже сильно варіювати.
Також велике значення має початковий розмір шийки матки. Конізація шийки матки належить до ексцизійних методів лікування, тобто таких, що передбачають вирізання тканин шийки матки. Під час проведення конізації лікар вирізає частину шийки матки у формі конуса. Залежно від ступеня тяжкості дисплазії, розмірів і локалізації патологічної ділянки, форми та розмірів шийки матки обсяг видалених тканин, як в абсолютному вимірі, так і щодо шийки матки, може дуже варіювати.
Весь видалений матеріал гістологічно досліджується. Операція конізації шийки матки має два важливі завдання — лікувальне та діагностичне. Гістологічне дослідження матеріалу конуса дуже важливе для встановлення остаточного діагнозу.
Конізація шийки матки проводиться, зазвичай, за допомогою електрохірургічного (діатермічного) апарата. Різновидом апарата діатермії є апарат радіохвильової хірургії. Сьогодні операцію конізації шийки матки виконуємо під загальним внутрішньовенним наркозом в амбулаторних умовах.
Під час процедури пацієнтка перебуває під моніторингом лікаря-анестезіолога з контролем артеріального тиску, електрокардіограми та пульсу. Ранній післяопераційний період проводить у палаті короткострокового перебування під контролем медичної сестри.
Необхідні загальноклінічні дослідження для операції конізації шийки матки під внутрішньовенним наркозом: загальний аналіз крові, обстеження на гепатит В (HbsAg), гепатит С (anti-HCV), сифіліс (RW або TPHA), антитіла до ВІЛ (HIV), група крові та резус-фактор. Також потрібна електрокардіограма (ЕКГ) з розшифруванням. Лікаря необхідно завчасно попередити про будь-які хронічні, системні або інфекційні захворювання, захворювання серцево-судинної та дихальної систем, про алергічні реакції на медикаменти, ускладнення під час попередніх наркозів, порушення здатності крові зсідатися.
Больових відчуттів, зазвичай, у цей час не спостерігається, і надалі знеболювання не потрібне. Деякі пацієнтки можуть відчувати «потягування», «ниття», як на початку менструації. Ці відчуття зникають через 1,5–2 години.
Перебіг післяопераційного періоду має свої особливості. Пацієнтка має дотримуватися певних правил поведінки для профілактики післяопераційних ускладнень.
Перший контрольний огляд здійснюється не раніше ніж через шість тижнів після операції. Перше контрольне цитологічне дослідження проводиться не раніше ніж через три місяці після операції​.

Більш детальну інформацію ви зможете отримати зателефонувавши нам:
(066)058-03-64,
(098)480-42-16,
(044)229-57-59,
(094)829-57-59.

#конізація_шийки_матки #ексцизія_шийки_матки #онкологія#дисплазія_шийки_матки #внутрішньовенний_наркоз #конус#конізація #лікар_анестезіолог #гінекологія